Bu sitedeki bilgiler, bir hekim veya eczacıya danışmanın yerine geçemez.

Daha fazla bilgi için bir hekim veya eczacıya başvurunuz.

Son Güncelleme Tarihi:
10.07.2015

 
 
 
BioPharma Lideri
 

Giovanni Caforio
CEO

Bristol-Myers Squibb, hastaların ciddi hastalıklar ile mücadelesine yardımcı olan yenilikçi ilaçları keşfetmek, geliştirip sunma misyonuna kararlı bir şekilde odaklanmış global bir BioPharma şirketidir. Yenilikçi ilaçlarımız tüm dünyada milyonlarca insana kardiyovasküler hastalıklar, hepatit B, HIV/AIDS, romatoid artrit, onkolojik ve psikiyatrik bozukluklar gibi ciddi hastalıklar karşısında sürdürdükleri savaşta yardımcı olmaktadır.

Bristol-Myers Squibb’te, büyük bir ilaç firmasının imkan ve kaynakları ile başarılı bir bioteknoloji firmasının girişimci ruhu ve çevikliği BioPharma stratejimiz ile eşsiz bir şekilde birleşmiştir. Bu strateji sayesinde öncelikli olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına, ürün portföyümüzü genişletmeye, satış büyüklüğümüzü arttırmaya ve fiyatlandırmaya odaklandık.

Stratejimiz çalışmaktır. Son yıllarda, hissedarlarımıza toplam getirimiz, kar payları dahil, sektörde en iyilerden biri olmuştur. Büyük ilaç firmalarını, farklı alanlara yönelmiş firmaları ve bioteknoloji firmalarının çoğunu geride bıraktık. Uzun vadeli taahhütlerimizi hissedarlarımızın değerlerine yansıtmak için, firmamız uzun yıllardır art arda hissedarlarına kar payı dağıtmaktadır.

Son on yılda hastalarımıza on dört yeni ürün sunduk.

Ar&Ge organizasyonumuz ile sektörde en üretken firmalar arasında görülmekteyiz ve yenilikçi ittifaklarımız, ortaklıklarımız ve satın almalarımız konularındaki inci taneleri (String of Pearls) stratejimiz, dahili kapasitemizi daha da geliştirmektedir. Tam donanımlı inci tanelerimizin bir çoğu kanser, kardiyovasküler hastalıklar, immünoloji, onkoloji ve viroloji gibi hastalık alanlarımızın çoğuna hitap etmektedir.

Misyonumuzu sürdürmek hastaların sağlıklarına kavuşmalarına imkan sağlamak anlamına da gelmektedir. Bu amaca ulaşmak için, 150 milyon $’lık, Afrika’da HIV/AIDS hastalığını durdurmaya yönelik destek programı olan SECURE THE FUTURE gibi kamu/özel ortaklıklarıyla çalışmaktayız.

İlave olarak, hasta destek programımızla, A.B.D.’de finansal sıkıntı yaşayan uygun hastalara ücretsiz ilaç tedavisi sağladık.

Yenilikçilik, BioPharma stratejimizi başarıyla yürütmek için çok önemlidir. Yenilikçilik işgücü çeşitliliği ve kapsamlı kültür sayesinde güçlendirilmiştir. Bristol-Myers Squibb, yıldan yıla, kadın yöneticiler ve çalışan anneler için, en iyi firma olarak tanınmaya başlamıştır. Son dört yılda art arda, İnsan Hakları Kampanya Vakfı’nın Kurumsal Eşitlik İndeksi’ne (Human Rights Campaign Foundation’s Corporate Equality Index) göre mükemmel başarı göstermiştir.

Doğal kaynaklarımızı korumak ana taahhütlerimizden bir diğerini temsil etmektedir. Dünya çapındaki tesislerimizde, firmamız, çevresel etkileri azaltmak için kapsamlı enerji yönetimi, kirlilik kontrolü ve diğer uygulamaları entegre etmektedir. Bristol-Myers Squibb, önde gelen sürdürülebilirlik-odaklı firmalar içerisinde tanınmaktadır.

Bristol-Myers Squibb hastalarımıza ve müşterilerimize, çalışanlarımıza, global topluluklarımıza, hissedarlarımıza ve çevremize olan taahhütlerini yerine getirmektedir.

Sonuç olarak, BioPharma lideri olarak başarımız hastalarımızın hayatlarında yaptığımız değişikliklerle ölçülmektedir.

Lamberto Andreotti

 
 

Bristol-Myers Squibb, liderlik, işletme ve ürünler hakkında